Факультет міжнародних відносин і права Адреса: 29000, м. Хмельницький вул. Інститутська 7/1, ауд. 306

Зустріч учасників фокус-групи із забезпечення якості освіти

23 листопада 2022 року відбулися збори учасників студентської фокус-групи із забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти за участі зав. кафедри германської філології та перекладознавства проф. Юлії БОЙКО, проректорки з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків проф. Катерини СКИБИ та заступника декана з навчально-методичної роботи доц. Юрія МУДРИКА. До конференції долучилися студентки кафедри германської філології та перекладознавства: Любов Магась, Ірина Зелінська, Анастасія Льоринс, Дар’я Коваль, Ольга Бартєньєва, Вікторія Редько, Марина Понось та Дарія Яремчук.

Проф. Юлія БОЙКО розповіла студентам про важливість проведення анкетування  з метою поглибленої оцінки здобувачами вищої освіти першого та другого рівнів якості змісту та реалізації ОПП. Розроблені анкети охоплюють важливі для формування загальної оцінки блоки питань: освітню компоненту, якість викладання, наукове керівництво, загальну підтримку освітньої програми. У цілому учасниці фокус-групи досить позитивно оцінюють навчання за ОПП і задоволені власним вибором програми. Так, відповіді на запитання: Чи задоволені Ви власним вибором освітньої програми? Наскільки виправдалися Ваші очікування? Можливо – страхи чи сумніви? Що можете віднести сьогодні до позитивних сторін ОП? А що віднесли б до негативних сторін? – були позитивними, очікування здобувачів виправдалися повністю. Усі учасники дали позитивні відповіді на запитання: Чи вважаєте Ви, що програма включає достатньо вибіркових навчальних курсів? Наскільки ці курси відповідають Вашим очікуванням? Щоб особисто Ви змінили б? Більшість навчальних дисциплін здобувачі освіти вважають цікавими і корисними. 

Проф. Катерина СКИБА акцентувала на можливостях навчання за програмами подвійного диплому, зокрема, в Університеті Тюбінгену (Німеччина 🇩🇪), що оголошує відкриття подання заявок на програму TÜ-VIPP (Tübingen – Virtual Intercultural Preparation Package).


🔵 TÜ-VIPP пропонує онлайн-курси з німецької мови та культури, а також інші мовні курси.

🔵 Дедлайн подачі заявок: 18 грудня 2022 року.

🔵 Дати проведення занять: 30 січня – 6 квітня 2023 року.

🔵 Вартість програми: безкоштовно.

🔵 Детальна інформація – за посиланням https://uni-tuebingen.de/en/180552

Доц. Юрій МУДРИК детально розповів представницям студентських груп про систему вибору дисциплін в рамках ОПП, яку учасники фокус-групи загалом оцінюють позитивно. Їх задовольняє перелік та кількість освітніх компонентів. Здобувачі вищої освіти ОПП: «Я обирала дисципліни орієнтовані на мою професійну діяльність»; «Вибір був, і я ним задоволена»; «Був дуже крутий предмет, сучасні кейси, сучасні лекції. Найкращі враження»; «Обираємо і дисципліну, і викладача. Коли знаєш викладача, розумієш, що буде цікаво». 

Після завершення основного обговорення учасницям було запропоновано висловити власну думку щодо того, на які додаткові запитання у межах зустрічі їм хотілось би відповісти. Пропозицій від здобувачів вищої освіти не було надано. При цьому самі учасниці позитивно оцінили дискусію, що відбулась, вважають її корисною.

Post Author: tarasovaolia