Факультет міжнародних відносин і права Адреса: 29000, м. Хмельницький вул. Інститутська 7/1, ауд. 306

Зустріч із випускниками та роботодавцями з нагоди 60-річчя ХНУ

18 листопада відбулось святкове засідання Вченої ради Хмельницького національного університету, яке приурочене 60-річчю закладу. Запрошені були роботодавці та випускники нашого університету.

Відкрив засідання Скиба Микола Єгорович, доктор технічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. Зазначив важливість цієї зустрічі як підсумка того, що було зроблено за ці роки. Зауважив, що в цей нелегкий для країни час, ми боронимо свою волю та Батьківщину. На жаль, серед наших випускників є загиблі. Героїв вшанували хвилиною мовчання. Гімн України звучав на знак шани нашим захисникам.

Ректор Хмельницького національного університету Сергій Анатолійович Матюх привітав учасників освітнього процесу, роботодавців та випускників зі святом. Закцентував, що в сучасних умовах співпраця вищої освіти та роботодавців є досить важливою. Для закладів вищої освіти – це можливість отримати повну інформацію від роботодавців щодо змістовного наповнення навчальних дисциплін, виробничих практик, забезпечення зворотного зв’язку за результатами працевлаштування випускників. Це дає змогу удосконалити наявні освітні програми, спеціальності, які є в університеті. Для роботодавців тісна співпраця дає змогу ще на етапі підготовки фахівців вплинути на зміст підготовки, враховуючи реалії сучасних вимог праці та певних програмних забезпечень.

З метою посилення співпраці з роботодавцями в університеті при формуванні стратегії розвитку закладу вищої освіти на 2021–2025 рр. було виокремлено одну із стратегічних цілей – взаємодія з ринком праці і місцевими органами самоврядування. В рамках виконання цієї цілі, активовано співпрацю з роботодавцями та місцевими органами самоврядування, укладання угод, забезпечення гнучкого реагування на тенденцію розвитку освітніх програм (спеціальностей), працевлаштування випускників університету зі співпрацею «кафедра–центр кар’єри» з врахуванням основних напрямків державної політики у сфері зайнятості населення.

За роки свого існування науково-педагогічний колектив ХНУ підготував до 60 тисяч кваліфікованих фахівців, які працюють у різних галузях, гідно представляють університет в органах державної виконавчої влади, місцевого самоврядування. Успішно працюють на виробництві, в наукових сферах, у культури та мистецтві, розширюють горизонти у міжнародних відносинах. Зі зброєю в руках відстоюють незалежність та свободу українського народу в лавах Збройних Сил України та територіальної оборони. Мають можливість стажуватись за кордоном, брати участь у програмах академічної мобільності та отримувати дипломи європейського зразка. Не одне покоління науковців університету доклало чимало зусиль для того, щоб наші випускники мали знання та вміння для того, щоб ефективно та якісно працювати на різних підприємства.

До привітань з нагоди 60-річчя приєдналися й випускники кафедри германської філології та перекладознавства.

Зокрема, Михайло Калінійчук – випускник університету, директор мовної школи. Побажав здобуття нових вершин та міжнародного партнерства. Зазначив, що університет є осередком освіти західної України та побажав, щоб заклад вийшов на вищий рівень. Висловив слова вдячності кафедрі германської філології та перекладознавства щодо здобуття необхідних знань для праці в міжнародній сфері, місіях ОБСЄ, НАТО, ООН. Задля перемоги  він надав гуманітарну допомогу внутрішньо-переміщеним особам у волонтерський центр, що діє на базі першого гуртожитку.

Марина Михайловська – перекладачка, висловила привітання та подяку кафедрі германської філології та перекладознавства й своєму керівнику проф. Юлії Бойко. Зауважила, що знання допомогли їй вільно облаштуватись далеко від дому, почуватись своєю у будь-якому куточку землі та в нових обставинах, і обертати їх на свою користь. Побажала університету та рідній кафедрі успіхів, натхненних студентів і процвітання.

Відділ зв’язків з громадськістю

Post Author: tarasovaolia