Факультет міжнародних відносин і права Адреса: 29000, м. Хмельницький вул. Інститутська 7/1, ауд. 306

9 листопада, в День української писемності та мови, відбувся Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності-2022. До його написання долучилися українці з усього світу, серед яких і українські зірки, і звісно ж наші філологи-перекладачі!

Текст “Твій дім” написала Ірина Цілик, українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу. Читала диктант народна артистка, Герой України Ада Роговцева. 

“Радіодиктант сьогодні – це сигнал про те, що наша боротьба за життя продовжується і саме життя продовжується”, – прокоментував подію Дмитро Хоркін, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за платформи радіо та телебачення.

Писали Радіодиктант, уже традиційно, на всіх континентах: українці створили фізичні майданчики для написання, зокрема, в ОАЕ, Польщі, Естонії, Німеччині, Австралії. Транслювали подію європейські мовники, зокрема Польське Радіо для України, Radio Romania та інші.

Попередній рекорд був торік — до 20 тисяч. Цьогоріч — уже більше.

Кількість тих, хто взяв участь у написанні радіодиктанту національної єдності, станом на 10 листопада вже перевершила попередні рекорди та становить десятки тисяч.

Про це повідомила Юлія Шелудько, виконавча продюсерка «Українського радіо», координаторка проєкту «Радіодиктант національної єдності» у Медіацентрі Україна —Укрінформ.

«Торік кількість робіт була значно меншою, ніж станом на зараз. Це кілька десятків тисяч. Ми ще очікуємо на паперові листи, їх ще надсилають із сьогоднішнім грифом. Але це однозначно перевершило всі рекорди, які раніше ми встановлювали.

Було 10 тисяч, було до 20 тисяч минулого року, але цього вже більше», — сказала Юлія Шелудько.

За її словами, підрахувати точну кількість учасників складно, адже не всі надсилають на перевірку свої роботи. Також були складнощі з організацією події через війну.

«У цих умовах було складно організувати цю подію, особливо складно було організувати локації. Тому що безпека людей понад усе і ми не були впевнені, що в цей момент не буде повітряної тривоги або не вимкнуть світло. Тому усі міста у яких писали, були першопочатково в бомбосховищі. Чернігів, Львів, Чернівці, Миколаїв — Одеса взагалі в каткомбах писала. Було багато іноземних локацій, у них не було безпекових перешкод. І на фронті також писали. Це те, за що варто віддати належне і подякувати воїнам, що вони в ту мить, коли могли перепочити чи випити гарячого чаю, писали радіодиктант», — зазначила Юлія Шелудько.

За її ж словами, за кілька годин на тіктоку було більше мільйона переглядів радіодиктанту.

Post Author: tarasovaolia